12-14 липня 2008 р. - Подільські Шешори в селі Воробіївка Немирівського району Вінницької області.
Трохи про самі Шешори:
За шість років фестиваль, що народився в далекому гуцульському селі Шешори, перетворився на один з найбільших українських openair’ів і центр мультикультурних зустрічей, де побували тисячі щасливих, відкритих світові та один одному людей. Серед них траплялися і справжні майстри автентичного співу та ремесел, і талановиті сучасні художники та музиканти: Maraca і Cankisou (Чехія), Di Grine Kuzine (Німеччина), Orkiestra sw. Mikolaja і Transkapela (Польща), Va-Ta-Ga і «Пакава Ить» (Росія), Red Cardel і Nourou (Франція), «Капела Мерліна Шеперда» (Великобританія), «Троіца» і «НагУаль» (Бєларусь), а також зірки world-music Fanfare Ciocarlia (Румунія), Hedningarna (Швеція), Trans-global Underground (Великобританія). Українська програма теж була максимально насиченою – від архаїки до сучасних авторських, несподіваних, але надзвичайно переконливих версій етнічної музики. Одні з перших гучних виступів «Перкалаби», «ДахаБрахи», «Пропалої грамоти» та «Бурдону» відбулися саме в Шешорах.
Сьогодні ці гурти є найцікавішими в полі експериментів та живої музики, але вже не завжди вони потрапляють у формат «етно». Поле, в якому вони працюють, є дещо ширшим, ніж дозволене сталим визначенням. Так само і художники виходять за межі, встановлені концепцією лендарту. До музики все частіше додаються такі складові, як театр чи інтерактивні майстерні, до лендарту – аудіовізуальні перформанси. Звуки/дії у просторі – немає обмежень в стилях, іменах і визначеннях, як ніколи не було межі між публікою та виконавцями на нашому фестивалі. Єдина вимога – все, що відбувається у в фестивальному арт-полі, має бути мистецтвом.
А для того щоб фестивальний рух не обмежувався часом і місцем, як то три дні в Карпатах або на Поділлі, оргкоманда, що шість років допомагала творити весь цей арт у полі, заснувала агенцію «АртПоле». Лише нинішньою осінню агенція координувала тури Юрія Андруховича з Karbido (Польща) та vj-групою «Куб», а також білоруського гурту «НагУаль», підтримала низку акцій у Києві Міжнародний день без авто. «АртПоле» й надалі долучатиметься до яскравих мистецьких подій в різних точках України – організаційно та емоційно. Відтепер фестиваль триватиме постійно, проте кульмінація, як завжди, посеред літа – слідкуйте за нашою афішею!